Life is what you make it!

Marcin Maślanka-312 czerwca 2017 r. odbyło się dziewiętnaste spotkanie z cyklu „Moje podróże”. Z panem Marcinem Maślanką udaliśmy się w daleką podróż po Azji Południowo-Wschodniej. Razem z nim zajrzeliśmy do Singapuru, Manili, Phnom Penh, Kuala Lumpur, Hongkongu.

To spotkanie pozwoliło spojrzeć na nasze miejsce w świecie z dystansem. Chyba każdy z nas ma poczucie, że Polska to duży kraj - niby tak, ale… dopiero wpisanie w Google Maps powyższych miejsc i sprawdzenie, jakie wielkości nas dzielą, pozwala zrozumieć różnice.
To była najdłuższa podróż, jaką odbyliśmy. Żaden z poprzednich prelegentów nie zabrał nas tak daleko. Pan Marcin pokazał nam prawdziwą azjatycką rzeczywistość – od luksusowych dzielnic biznesowych po codzienność zwykłych Azjatów. Podsumowując nasze spotkanie, powiedział: „ (…) Pamiętajcie, że świat stoi otworem, wszyscy macie niemal identyczne możliwości, a wszystkie ograniczenia istnieją wyłącznie w głowach. Róbcie to, co lubicie robić, w miejscach, które wam się podobają i z ludźmi, których cenicie. Nie marnujcie czasu - to jedyna wartość, której nie można dostać na kredyt. Life is what you make it!”.
Każda podróż czegoś uczy – ta również. Od naszego gościa dowiedzieliśmy się, że podróże sprawiają, iż jesteśmy pewni siebie, przestajemy się bać nieznanego, zaczynamy cieszyć się życiem i dostrzegać jego urok w drobnych rzeczach. Panie Marcinie, BARDZO DZIĘKUJEMY!