Każda podróż czegoś uczy

Wycieczka rowerowa do Rychtala - 2017 r. -6W przepiękną czerwcową sobotę, 3 czerwca 2017 r. wybraliśmy się do Rychtala. I choć była to krótka rowerowa wyprawa, wcale nie była gorsza od tych dużych,  autokarowych.


Nie ma podróży lepszych i gorszych. Każda jest dobra, bo każda nas czegoś uczy. I nie ma znaczenia, jak daleko jedziemy, ważne, żeby przywieźć coś z powrotem.  
My z pewnością przywieźliśmy ze sobą  kawał historii Rychtala. Wiemy, jak wygląda jego herb i zastanawiamy się, jaką tajemnicę skrywa stara monstrancja z nawy kościoła. Wiemy, gdzie mieszkał znany organmistrz Joseph Bach i gdzie miał swój warsztat. Zabraliśmy ze sobą piękno barokowego kościółka w Krzyżownikach i chłód krypty kościoła.
Nasze wędrówki po małej ojczyźnie mają ogromną wartość , dzięki nim uczniowie dostrzegają  piękno regionu. Mamy nadzieję, że nim dorosną i opuszczą mury gimnazjum, poznają „kanon” naszego powiatu, a mówiąc o nim będą odczuwali dumę, że mieszkają właśnie tu  - w Polsce, powiecie kępińskim, gminie Bralin.