Tym razem Australia

Równoleżnik zero-1W dniu 8 kwietnia 2017 r. podczas wrocławskiego festiwalu RÓWNOLEŻNIK ZERO „przemierzyliśmy” Australię. Opowieści niezwykłych ludzi zabrały nas w podróż po kraju kangurów, emu i kolorowych papug.

We wrocławskiej „Mediatece” uczestniczyliśmy w prelekcji Małgorzaty i Michała Brezdeniów dotyczącej Nowej Zelandii, Agnieszka Waligóra zabrała nas rowerem do środkowej Australii, tam, gdzie leży Canning Stock Route - najtrudniejszy wytyczony szlak na ziemi. Marcin Gabruk pomógł nam przyjrzeć się pięknej wyspie Borneo i zobaczyć, jaka jest naprawdę - czy jest jeszcze na niej dżungla i jak dba się tam o rafę koralową.
Na koniec jeden z najwspanialszych głosów w historii polskiego radia barwnie opowiadał o swoim zainteresowaniu tym kontynentem. To niesamowite uczucie, kiedy zdjęcia są tylko tłem do opowieści… Marek Niedźwiecki swoje spostrzeżenia ubarwiał anegdotami związanymi z podróżami i spotkaniami z australijskimi przyjaciółmi. Prócz opowieści podróżniczych nie zabrakło także wspomnień radiowych. Krótka rozmowa z gościem specjalnym i kilka fotografii  przypieczętowały niezwykle udane popołudnie.
Organizatorzy wrocławskiego festiwalu kolejny raz udowodnili, że jest to wydarzenie, którego nie może ominąć żaden miłośnik turystyki.