Do Japonii, Wietnamu, Kambodży i Laosu

Na styku kultur-1Temat podróży  powrócił do nas wraz z nadejściem wiosny - 18 marca 2017 r. wzięliśmy udział w  XXIII edycji łódzkich targów - Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”. Wizyta w Łodzi pobudziła w nas chęć do odkrywania nowych miejsc oraz aktywnego wypoczynku.

Targowe ekspozycje były oblegane przez zwiedzających, bo na każdym stoisku było mnóstwo atrakcji i konkursów. Odwiedzając targi, znaleźliśmy wiele ciekawych wydawnictw promocyjnych, map i przewodników. Na wszystkich stoiskach bardzo dużą popularnością cieszyły się degustacje regionalnych specjałów. Młodzież z nieukrywaną radością kolekcjonowała mapy, foldery i gadżety dostępne na stoiskach  oraz brała udział w przygotowanych dla nich atrakcjach grach targowych.
Niewątpliwie duże wrażenie na turystach zrobiły spotkania z gośćmi specjalnymi.
Marek Barwiński zabrał nas w podróż do  japońskiego Krakowa – Kioto, a Agnieszka Rochmińska zaprezentowała nam Wietnam, Kambodżę i Laos.
Finalną atrakcją pobytu w Łodzi była wizyta w planetarium – tam uczestniczyliśmy w pokazie dotyczącym czarnych dziur. Ciekawa prezentacja ze sporą dawką informacji, dostępnie i nowocześnie zaprezentowanych, zagwarantowała nam nieziemskie przeżycia.
Tegoroczne targi turystyczne „Na Styku Kultur” zaliczamy do bardzo udanych -  można się spodziewać, że w przyszłym roku z jednakowym zapałem weźmiemy w nich udział.