Wrócili jak zwykle - pełni wrażeń

Tour - 2017 r.-518 lutego 2017 r. członkowie szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK wzięli udział w Targach Regionów i Produktów Turystycznych Poznań - TOUR - SALON 2017

Na targach Tour Salon każdy znalazł coś dla siebie. Obok stanowisk z ofertami dla turystów znajdowała się strefa turystycznych technologii, a na stoiskach wystawców przygotowano liczne atrakcje z konkursami i nagrodami.
Dla prawdziwych pasjonatów uwielbiających słuchać o nietuzinkowych podróżach przysłowiową „wisienką na torcie” była impreza towarzysząca poznańskiej imprezie -  Festiwal Podróżniczy „Śladami marzeń”. Uczestnicząc w niej, mogliśmy wysłuchać prelekcji Szczepana Ligęzy z jego podróży do źródeł rzeki, której… nie ma. Przemysł Supernak z kolei opowiadał o Maroko - od potopu po Jebel Toubkal.
Ponadto w przerwie zwiedzania na Scenie Kultury wysłuchaliśmy prelekcji o południowych państwach Europy pt. „Nieznane Bałkany – niezwykłe możliwości! Albania, Kosowo, Macedonia na turystycznym szlaku”.
Pełni wrażeń wróciliśmy do domów z nadzieją na szybkie odkrywanie nowych miejsc naszej pięknej Polski. Wiosna zbliża się dużymi krokami, a Tour Salon to przedsmak tego, co zobaczymy podczas własnych wycieczek.