Batumi, ech Batumi

Gruzja-317 stycznia 2017 r. podczas kolejnego spotkania w cyklu „Moje podróże” „dojechaliśmy” do dwóch pięknych krajów Południowego Kaukazu. Pani Patrycja Karwan Makosch zabrała nas do pięknej i urzekającej pięknem Armenii oraz znanej  z gościnności i zapierających dech w piersiach widoków Gruzji.

Pani Patrycja opowiedziała nam o swoich  wrażeniach z września 2016 r., kiedy Gruzja i Armenia zachwyciły ją różnorodnością klimatu, krajobrazami, świadomością wiekowych kultur, zbiorami muzeów, atmosferą i sztuką klasztorów. Pokazała nam zdjęcia z podróży, pięknie opowiadała o legendach Gruzji i Armenii. Zachwyciła nas opowieściami o ludziach, historii, zabytkach i przestrzeni - od Batumi, przez Tbilisi po Erywań.
Bardzo cieszymy się, że udało nam się spędzić tych kilka chwil, wspólnie podróżując – fakt, że wirtualnie, ale zawsze to podróż! Może kiedyś ktoś z nas zobaczy te wspaniałe kraje w rzeczywistości? Póki co nasze spotkanie było pierwszym krokiem przygotowującym do takich przedsięwzięć. Może kogoś z nas zmobilizuje do nauki geografii, historii czy języków obcych, może pomoże odkryć w sobie pasję, da motywację do wyjścia w drogę i odkrywania nowego?
Zakończyła się nasza siedemnasta już podróż w kole turystycznym. Można ją podsumować, zastanawiając się, czego nas nauczyła. Bo przecież każde z naszych spotkań, tak jak film czy książka, nie powinno być zaliczone, ale również  przemyślane. Wtedy jest szansa, że zostanie w pamięci nie tylko jako punkt na mapie, ale również znajdzie miejsce w naszej głowie. Zatem zachęcamy Was do wspomnień, bo program zwiedzania był bogaty.
Pani Patrycjo, DZIĘKUJEMY za przekazanie nam mnóstwa wiedzy, ładunku inspiracji, odrobiny refleksji i szczypty humoru. To było spotkanie, do którego myślami będziemy wracać jeszcze bardzo długo.