Czwarta edycja Pieszego Rajdu Mikołajkowego za nami

IV Pieszy Rajd Mikołajkowy-316 grudnia 2016 roku gimnazjaliści wzięli udział w IV Pieszym Rajdzie Mikołajkowym. Jego trasa prowadziła z Bralina przez Lipnik, Czermin na najwyższe wzniesienie Wielkopolski – Kobylą Górę.
O godzinie 10.30, w piękny mroźny piątkowy poranek, wyruszyliśmy z dziedzińca naszej szkoły pod eskortą policji. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy wiekowych dębach bralińskich i wyruszyliśmy w dalszą drogę lasem w kierunku Czermina.

Podczas wędrówki otaczały nas bajkowo oszronione drzewa i runo leśne. Przy leśniczówce Czermin czekała na nas miła niespodzianka. Przewodnicząca Rady Rodziców, Justyna Kabot częstowała uczestników pysznym drożdżowym plackiem. Później rozpoczęła się niezwykle urozmaicona dalsza wędrówka na szczyt Kobylej Góry. Ostatni etap eskapady odbył się wąwozem przy „Samotni”. Kiedy wdrapaliśmy się na wzgórze, czekała na nas niespodzianka w postaci ogniska i ciepłych kiełbasek.
Po posiłku wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia. Był też czas na sesję zdjęciową z rajdowymi przyjaciółmi.
Młodzieży dziękujemy za to, że rajd po raz kolejny spotkał się z niezwykle licznym, ciepłym i serdecznym przyjęciem. Wasza obecność  i postawa była potwierdzeniem, że było warto! Wielkie DZIĘKUJĘ kierujemy w stronę Rady Rodziców, która kolejny raz wspiera nas w naszej działalności.
Wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania rajdu – naszym nauczycielom wychowania fizycznego i zaproszonym gościom – DZIĘKUJEMY!

Pełna relacja z rajdu: https://www.facebook.com/Szkolne-Ko%C5%82o-Krajoznawczo-Turystyczne-PTTK-Bralin-565615236836941/?fref=ts