W jeden dzień dookoła świata

Tour salon - 2015-317 października 2015 r. uczestniczyliśmy w Targach Turystycznych TOUR SALON 2015. Jak co roku w Poznaniu znaleźliśmy inspirujące pomysły wyjazdów, a także spotkaliśmy się ze znanymi podróżnikami.

W tym roku makroregionem partnerskim targów było Green Velo, czyli trasy rowerowe, które niedługo pojawią się na mapie Polski Wschodniej. Z tego powodu na stoisku GREEN VELO jedną z atrakcji był pokaz Krystiana Herby, utytułowanego polskiego zawodnika trialu rowerowego. Trzykrotny rekordzista Guinnessa, finalista drugiej edycji programu „Mam Talent”  pokazał w Poznaniu, co można zrobić niesamowitego na rowerze. Wielką niespodziankę przygotowano dla dzieci: na targi przyjechała Nela Mała Reporterka. Z Nelą spotkaliśmy się na Scenie Kultury, a jej wystąpienie miało tytuł „Opowieści z egzotycznych podróży”. Z Targów szczęśliwi wrócili również fani Martyny Wojciechowskiej. Z najsłynniejszą polską podróżniczką ponownie spotkaliśmy się na stoisku National Geographic Traveler. Uczestniczyliśmy również w Festiwalu Podróżniczym „Śladami marzeń” – tu mieliśmy niepowtarzalną szansę obejrzenia zdjęć, które w połączeniu z barwnymi opowieściami przeniosły nas w różne zakątki  świata. Jerzy Arsoba – Polski Strażnik Mrozu zabrał nas w podróż na Światowy Biegun Zimna, natomiast Monika Masaj – do Afganistanu. Było bardzo ciekawie!
Obecność na Targach Turystycznych w Poznaniu zachęciła nas do podróżowania, odkrywania nowych lądów i poznawania naszej pięknej Polski. TOUR SALON to przedsmak tego, co zobaczymy podczas własnych wędrówek.