Świętowali w Sycowie

Wyjazd do Sycowa-3Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki  członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego uczcili wyjazdem do Sycowa.


"Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro - Ojczyznę" JP II. Często fascynujemy się cudami świata, niezwykłymi krajobrazami, a nie dostrzegamy piękna naszej rodzimej przyrody, obojętnie przechodzimy obok naszych zachwycających pejzaży i uroku pobliskich miasteczek. Wyjazd do Sycowa skłonił nas do refleksji, by rozejrzeć się  wokoło, by inaczej spojrzeć na naszą okolicę, by spróbować dostrzec nasz region, jego najpiękniejsze zakątki, najcenniejsze zabytki, najciekawsze legendy i wartościowych ludzi.
Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji. Dzięki  pastorowi Rafałowi Millerowi poznaliśmy historię kościoła ewangelickiego, prezes Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, Józef Promny umożliwił nam zwiedzenie historycznej baszty miejskiej (obecnie dzwonnicy kościoła parafialnego). Dzięki zaangażowaniu Piotra Adamczyka zapoznaliśmy się z eksponatami Muzeum Regionalnego w Sycowie, sporo dowiedzieliśmy się o historii miasta i sycowskiego parku miejskiego.