Rajd - Mielęcin 2015

Rajd - Mielęcin 2015-212 i 13 czerwca 2015 r. odbył się II Rajd Pieszy „Dwa dni, dwa wzgórza, dwie wędrówki – Mięlęcin 2015”.  Miejscem startu, a zarazem bazą noclegową był Dom Ludowy w Mielęcinie.
Bałczyna i Kobyla Góra zdobyte!

 

Wyruszyliśmy  około godz. 9.30 na drugie co do wielkości wzniesienie w Wielkopolsce – Bałczynę (278 m n.p.m.). Jak zawsze, czy to przy okazji rajdu, czy rowerowej wycieczki, pogoda członkom naszego koła dopisała.
Długość trasy pierwszego dnia wyniosła 27 km. Około południa dotarliśmy do celu. Piękna panorama i widoki południowej części Wielkopolski zostały uwiecznione na zdjęciach i na zawsze w naszej pamięci. Wróciliśmy do schroniska około 16.00, uciekając przed ulewą. Po krótkiej toalecie na uczestników czekał posiłek, a po nim konkurs krajoznawczy i  konkurs karaoke. Koniec rajdowego dnia uświetniła dyskoteka. Na dobranoc obejrzeliśmy kilka filmów, a po nich nastąpiły rozmowy do białego rana.
Dzień drugi (sobota) był bardzo słoneczny. W promieniach porannego słońca, z lekkim wiatrem za plecami wyruszyliśmy z Mielęcina na najwyższe wzniesienie Wielkopolski – Kobylą Górę. Trasa marszu tego dnia wyniosła 8 km. Po powrocie do Mielęcina finalistom konkursów zostały wręczone dyplomy i nagrody przez prezesa Oddziału PTTK „Ziemia Wieruszowska” – Rafała Dąbika. Po tym nastąpiło uroczyste zakończenie rajdu.
Podsumujmy: rajd trwał 2 dni, przeszliśmy łącznie 35 km, uczestniczyło w nim 37 osób. Nagrody w konkursie krajoznawczym otrzymali: Maciej Lenort, Karina Kwiatek i Wojciech Troska. Konkurs karaoke zwyciężyła Joasia Sak. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Michalak, Wojciech Troska i Adam Kapica.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji naszego rajdu - do zobaczenia na kolejnej trasie!