Nasi najlepsi w triathlonie

Już po raz jedenasty w Mikorzynie odbył się Mini Triathlon Gimnazjalistów. Do udziału w tej imprezie zaproszono wszystkie szkoły powiatu kępińskiego. Na starcie pojawiło się 170 młodych sportowców. W zawodach znakomicie spisali się reprezentanci Gimnazjum w Bralinie.

Triathlon policyjny-6

10 czerwca 2016 r. rywalizowali zawodnicy z roczników 2000-2002. Warto było się starać, ponieważ gimnazjaliści walczyli nie tylko o podium dla swojej placówki, ale także o nagrody indywidualne. Tradycyjnie już, trzeba było wykazać się szybkością – tak w bieganiu, jak i w jeździe na rowerze.
Zawody otworzyli wspólnie I zastępca komendanta powiatowego policji w Kępnie, podinsp. Robert Ciesielski oraz Grzegorz Hadzik, wójt gminy Trzcinica.  
Indywidualnie w 4 grupach najszybszymi triathlonistami okazali się uczniowie z Bralina: Milena Drelak (ur. 2002) i Hanna Brzezińska (ur. 2001) oraz Konrad Bryłka (rocznik 2002) i Kacper Kuropka (rocznik 2000). Innym zawodnikom też poszło bardzo dobrze. Naszą reprezentację stanowili: Katarzyna Dąbrowska, Karolina Dąbrowska, Katarzyna Sutowicz, Wojciech Mes, Szymon Skudlarek, Olaf Biegański, Radosław Poziemba, Tomasz Bryłka, Paweł Biernat i Fabian Skupień.
Po zliczeniu wszystkich wyników okazało się, że na najwyższym podium stanęli braliniacy, drugie miejsce zajęła młodzież z Mikorzyna, trzecie – z Mroczenia.
Wszystkie szkoły otrzymały sprzęt sportowy ufundowany przez samorządy gminne. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczyli wspólnie Komendant Powiatowy Policji w Kępnie, mł. insp. Waldemar Tyrański oraz wójtowie z terenu powiatu kępińskiego.