Podwójne święto w gimnazjum

W środę, 1 czerwca 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. Świętowanie rozpoczęliśmy wspólnym biegiem spod bocianiego gniazda znajdującego się na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Sokół” Bralin. Meta znajdowała się na  dziedzińcu szkoły. Po krótkim odpoczynku rozpoczął się mecz uczniowie kontra nauczyciele. Wspólny mecz w piłkę ręczną okazał się zwycięski dla drużyny „belfrów”.

Dzień Sportu Szkolnego - 2016 r.-7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie rozpoczęły się rozgrywki międzyklasowe. Dziewczęta rozgrywały mecz siatkówki w sali gimnastycznej, a chłopcy rozgrywali turniej piłki nożnej na boisku wielofunkcyjnym. Pozostali uczniowie, przebrani za kibiców wylosowanych wcześniej państw europejskich, dumnie kibicowali swoim zawodnikom. Zwycięzcami Turnieju Piłki Nożnej zostali chłopcy z kl. 2 c, a w siatkarskich zmaganiach najlepsze okazały się dziewczyny z kl. 3 b. Nagrodą w rywalizacjach był tort ufundowany przez panią dyrektor Karolinę Forysiak. Jak co roku w drodze głosowania całej społeczności szkolnej wyłoniono Sportowca Roku 2015/2016. Tytuł ten otrzymała Hanna Brzezińska.
Podwójne święto w bralińskim gimnazjum był niezwykle udany. Każdy uczestnik otrzymał butelkę wody oraz ciepły posiłek – grillowaną kiełbaskę z bułką. Ich fundatorem byłą Rada Rodziców.