Zostali mistrzami Wielkopolski

W minionych dniach drużyna kolarska reprezentująca naszą szkołę zwyciężyła w zawodach sportowych o randze wojewódzkiej.

Szwacin-2

 

 

 

 

 

 


6 maja 2016 r. na terenie Gminnego Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego Szwacin w Godzieszach Małych (powiat Kalisz) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Kolarstwie Przełajowym. W zawodach z powodzeniem wystartowali uczniowie naszego gimnazjum, na co dzień zawodnicy dwóch klubów kolarskich.
Konrad Bryłka (TSR Wieruszów), Milena Drelak, Tomasz Bryłka, Kacper Kuropka, Karol Przewdzięk i Kacper Łukianowski – zawodnik rezerwowy (wszyscy z UKS Sport Bralin) rywalizowali z uczniami z Woli Droszewskiej, Czarnegolasu i Godzieszy Wielkich. Dość szybko okazało się, że na trasie nie mają sobie równych. Nad rywalami osiągnęli bowiem znaczącą przewagę, uzyskując w klasyfikacji końcowej 18 punktów, o 7 i 8 więcej niż ich konkurenci w walce o tytuł mistrzów Wielkopolski.
Cenny puchar za zwycięstwo już błyszczy w gablocie naszej szkoły, natomiast złote medale, z którymi sportowcy wrócili z zawodów, trafiły do ich domowych kolekcji. Kolejne zawody czekają nasze koleżanki i kolegów już 14 maja w Białej na Opolszczyźnie. Tu jednak w Pucharze Polski MTB XCO reprezentować będą swój macierzysty klub – UKS Sport Bralin. Trzymamy kciuki!