Maja na Mistrzostwach Europy!

Ubiegłoroczna absolwentka naszej szkoły, Maja Drelak, nie tylko doskonali swe umiejętności sportowe na treningach, ale również startując w międzynarodowych wyścigach kolarskich. W marcu i kwietniu 2016 r. rywalizowała z innymi juniorkami we Włoszech, Czechach i Austrii, natomiast 30 kwietnia pojechała do Szwecji na Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Górskim.

Maja Drelak na Mistrzostwa Europy-7


W ciągu ostatnich tygodni Maja Drelak, bralińska kolarka, uczestniczyła w zawodach międzynarodowych zaliczanych do kalendarza UCI. Najpierw 10 kwietnia wystartowała w Pucharze Czech w Pradze, gdzie zajęła 13. miejsce. Osiem dni później rywalizowała w Montichiari we Włoszech, zajmując 30. lokatę, na trasie borykała się bowiem ze spadającym łańcuchem. Już 24 kwietnia pokazała, że w swojej kategorii wiekowej potrafi zbliżyć się do dziesiątki najlepszych zawodniczek w Europie. Podczas zawodów w austriackim Grazu, zajęła 11. miejsce. Pod koniec kwietnia 2016 r. dotarła do nas wspaniała wiadomość: M. Drelak została powołana do składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Górskim MTB. Zawody odbędą się w dniach od 5 do 8 maja 2016 roku w miejscowości Husqvarna w Szwecji.
Sukces sportowy Mai to ogromne wyróżnienie nie tylko dla jej macierzystego klubu – UKS Sport Bralin, niedużego Bralina, w którym mieszka, czy powiatu kępińskiego. My również jesteśmy dumni z byłej uczennicy naszego gimnazjum.