Ćwicz z Kubusiem Puchatkiem

Podczas ferii zimowych, 16 stycznia 2013 r., Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sokół w Bralinie zorganizował po raz trzeci specjalną imprezę dla dzieci pod hasłem "Ćwicz z Kubusiem Puchatkiem".

 

Na salę gimnastyczną szkoły podstawowej zaproszono uczniów klas drugich naszej gminy. W zabawie udział wzięły klasy II a i b ze Szkoły Podstawowej w Bralinie. Tym razem z najsłynniejszym misiem świata i jego przyjaciółmi nauczyciele zaproponowali wiele rodzajów ćwiczeń nawiązujących do lektury książki "Kubuś Puchatek". 
Dzieci mogły wykazać się sprawnością w konkursach: budujemy chatkę Puchatka, bieg kangurzyc, ogon Kłapouchego, czy bieg po baryłkę miodu. Zadania sprawnościowe przeplatane były quizem czytelniczym, w którym dzieci musiały rozpoznać tajemnicze rekwizyty, odpowiedzieć na pytanie ze słoja i pomóc misiowi odgadnąć hasło krzyżówki.
Na koniec dzieci z uśmiechem na twarzy i ze smakiem schrupały małe "co nieco".
Wszystkim dzieciom wręczono pamiątkowe medale, klasom dyplomy, a zwycięska drużyna z klasy 2 b otrzymała Puchar Przechodni Prezesa MUKS "Sokół" Piotra Hołosia.
Miłą niespodzianką przed rozstaniem była informacja o wyjeździe do Centrum Zabaw "Bajlandia" w Kępnie. Ponieważ zaangażowanie dzieci było ogromne, organizatorzy postanowili nagrodzić wszystkich uczestników zabawy. 15 lutego br. wszyscy uczestnicy imprezy wyjechali do Kępna, aby wspólnie się bawić. Uczniowie pokochali "Bajlandię" za drabinki, kładki, tor przeszkód z równoważnią, zjeżdżalnię do basenu z tysiącami kolorowych piłeczek i kręte tunele. Było mnóstwo radości i śmiechu.
Program ten to inicjatywa członków stowarzyszenia - Krystyny Hołoś i Małgorzaty Domagała realizowana we współpracy z nauczycielkami: Agnieszką Czarnasiak-Szydłowską, Bożeną Bojanowską oraz Bożeną Bóhm wraz z uczennicami gimnazjum: Emilią Białek i Izabelą Rojkiewicz.