Kolebali się w takt muzyki

Tańce-37 czerwca 2017 r. z inicjatywy dziewczyn z klas trzecich uczniowie naszej szkoły zorganizowali dla mam naukę tańca ludowego. Po wspaniałej tanecznej zabawie odbył się poczęstunek dla uczestników. Wszyscy doskonale się bawili, a co najważniejsze, kujawiak przestał nam się kojarzyć wyłącznie z olejem. Nazwa tańca po raz pierwszy pojawiła się w 1827 roku, a ludowe odpowiedniki tej nazwy to śpiący i kolebany.
Dodać trzeba, że zajęcia prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, Małgorzata Domagała i Wiesław Klaczyński.

Dzień Sportu Szkolnego i Dzień Dziecka

Dzień Sportu Szkolnego i Dzień Dziecka-5Dnia 1 czerwca 2017 r. w naszej szkole zorganizowany był Dzień Sportu Szkolnego i Dzień Dziecka. Z tej okazji odbyły się miedzyklasowe turnieje w piłkę nożną.

Czytaj więcej...

Nasi uczniowie mistrzami Wielkopolski!

W niedzielę, 21 maja 2017 r., w Pniewach rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim. Z powodzeniem wystąpili w nich uczniowie i absolwenci naszej szkoły.

Kolarze - 2017 r.-1

Czytaj więcej...

II Turniej Piłki Nożnej - "Pożegnanie Lata"

W miniony piątek (23.09) na boisku w Mroczeniu odbył się II Turniej Piłki Nożnej „Pożegnanie Lata”. Zawody zorganizował klub piłkarski „Orzeł” przy współudziale miejscowego gimnazjum. W turnieju zagrało sześć drużyn, w tym reprezentacja naszego gimnazjum, której opiekunem był pan Jacek Falszewski.

II turniej piłkarski -

Czytaj więcej...

Nasi najlepsi w triathlonie

Już po raz jedenasty w Mikorzynie odbył się Mini Triathlon Gimnazjalistów. Do udziału w tej imprezie zaproszono wszystkie szkoły powiatu kępińskiego. Na starcie pojawiło się 170 młodych sportowców. W zawodach znakomicie spisali się reprezentanci Gimnazjum w Bralinie.

Triathlon policyjny-6

Czytaj więcej...