III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Australia-2W dniu 13 czerwca 2017  uczennice naszego Gimnazjum, Weronika Przewdzięk z klasy 1a, oraz Nicole Lenek i Vanessa Długowska z klasy 3a reprezentowały naszą szkołę w „III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych”. Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie. 

Jego celem było rozbudzenie ciekawości i poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii, kultury i życia codziennego mieszkańców Australii. W konkursie brali udział przedstawiciele gimnazjów z Kępna, Mroczenia, Rychtala i Bralina. Pytania konkursowe były tworzone przez wszystkich nauczycieli szkół biorących udział w rywalizacji. Po ciężkich zmaganiach i dogrywce nasza uczennica, Nicole Lenek stanęła na podium zajmując 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom reprezentującym naszą szkołę i zapraszam do udziału  w pzryszłym roku.