VI Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej-7W dniu 07 czerwca 2017  uczennice naszego Gimnazjum, Amelia Stężalska i Julia Wolko z klasy 1b, wzięły udział w finale „VI Powiatowego Międzygimnazjalnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej”, który odbył się w Świetlicy Środowiskowej w Rychtalu.

W tym roku w konkursie udział wzięli uczniowie gimnazjów z Rychtala, Kępna, Opatowa, Trzcinicy, Perzowa i Bralina. Łącznie mogliśmy wysłuchać aż 12 utworów.  Nasze uczennice zaprezentowały się z utworem „Seven nation army” kapeli White Stripes .W skład komisji konkursowej zasiedli: Pani Elżbieta Łubieńska-Kopec - Sekretarz Gminy Rychtal, Pani Justyna Jóźwiakowska-Dziergwa - nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie oraz Pan Tomasz Talar - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Kępnie. Komisja oceniała występy według następujących kryteriów:
1. Poprawność językowa
2. Stopień trudności prezentowanego utworu
3. Prezentowane zdolności wokalne
4. Ogólny wyraz artystyczny

Poziom tegorocznych występów był bardzo wysoki, a w związku z tym obrady Komisji nie należały do najłatwiejszych. Po długich dyskusjach Komisja przyznała następujące miejsca:
III. Weronika Pietrus z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Perzowie z piosenką "Stay" z repertuaru Rihanny
II. Marta Krawczyk z Gimnazjum im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Trzcinicy z piosenką "All I ask" z repertuaru Adele
I. Cecylia Szymala z Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Rychtalu z piosenką "Without you" z repertuaru Mariah Carey.
Nasze uczennice, Amelia Stężalska oraz Julia Wolko otrzymały wyróżnienie, z czego jesteśmy bardzo dumni. Tym bardziej, że jako jedyny skład zaprezentowały się z grą na żywym instrumencie.