Projekt gimnazjalny - 2017 r.

Projekt gimnazjalny - 2017 r.-1125 maja 2017 roku w Świetlicy Środowiskowo – Profilaktycznej „Tęcza” odbyło coroczne podsumowanie projektu edukacyjnego realizowanego przez klasy II gimnazjum. W tym roku szkolnym uczniowie realizowali 8 tematów, które były po raz pierwszy ich własną inicjatywą. Utworzyli międzyklasowe zespoły składające się od 3 do 11 osób.


Do realizacji zostały wybrane następujące tematy:
1. Kuchnia – centrum domowego życia.
2. Jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Gminy Bralin?
3. Jestem animatorem sportowym.
4. Czy warto przyjąć historię zbawienia?
5. Turystyczna aplikacja na telefon.
6. Moja matematyka.
7. Dlaczego motocykle moją pasją?
8. Czy tenis ziemny może być grą dla wszystkich?
Uczniowie klas drugich zaprezentowali wszystkim nauczycielom oraz starszym i młodszym kolegom efekty swojej pracy. Poza prezentacjami multimedialnymi mogliśmy obejrzeć również inscenizację ewangelizacyjną o zbawieniu, filmy przedstawiające realizację tematu, a także przeprowadzone wywiady.
Wszystkie przedstawione projekty przyjęte zostały przez obserwatorów z dużym uznaniem, a wkład pracy uczniów doceniony. Zdobyta wiedza, a zwłaszcza umiejętności, które nabyli uczniowie podczas pracy nad projektem zostaną na pewno wykorzystane w przyszłości.