7. raz z rzędu na 2. miejscu w BRD

BRD 2017 r.-1111 maja 2017 r. na terenie miasteczka ruchu drogowego w Baranowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej składał się z trzech części: teoretycznej, w postaci dwóch testów wiedzy - ogólnego i skrzyżowań, praktycznej jazdy rowerem po torze sprawnościowym oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Gimnazjaliści z Bralina po raz 7. z rzędu zaprezentowali się bardzo dobrze i w ogólnej punktacji zajęli 2. miejsce, ustępując jedynie uczniom z Mroczenia – zespołowi, który od kilku lat wygrywa zawody powiatowe, a w województwie często też nie ma sobie równych. Ekipę z Bralina w bieżącym roku stanowili: Hanna Białek, Patryk Antczak oraz Dominik Dąbrowski.    Na uwagę zasługuje fakt, że nasi reprezentanci to uczniowie klasy pierwszej, co jeszcze bardziej podkreśla ich sukces. Wszystkie startujące ekipy zostały nagrodzone cennymi rzeczami, a także pamiątkowymi dyplomami dla szkoły, a najlepsze drużyny w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim. Do turnieju, jak co roku przygotowywał uczniów Jerzy Liebner – nauczyciel zajęć technicznych.