„Mocium panie…”.Miejsko-Gminne Eliminacje Festiwalu Fredrowskiego

Śluby panieńskie-1Dnia 8 maja odbyły się eliminacje do Festiwalu Fredrowskiego „Mocium Panie” poświęconego pamięci Andrzeja Łapickiego. Organizatorem konkursu był Kępiński Ośrodek Kultury, a patronat nad festiwalem sprawowali: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezes Klubu Integracji Europejskiej Pani Barbara Jończyk, Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pan Ludwik Rakowski i Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski.

Głównym celem festiwalu było inspirowanie młodych ludzi do twórczych poszukiwań, rozwijania swoich zainteresowań i talentów, wiedzy historycznej, doskonalenia umiejętności artystycznych, szerzenia kultury żywego słowa oraz zachęcanie młodzieży do spędzania wolnego czasu, obcując z kulturą. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie widowiska teatralnego inspirowanego twórczością Aleksandra hr. Fredry.
Ośmioosobowa grupa naszych gimnazjalistów (Zuzanna Rozdolska, Zuzanna Gogół, Martyna Kokot, Krystian Krzak, Mikołaj Kempa, Jakub Babis, Patryk Antczak oraz Aleksander Kosik) wzięła udział w festiwalu, przygotowując sztukę pt. „Śluby panieńskie”. Konkurs odbył się w kinie „Sokolnia”. Widownia była bardzo liczna, a byli to uczniowie kępińskich gimnazjów. Zajęliśmy II miejsce. Otrzymaliśmy cenne nagrody – były to słodkości, obrazy oraz talon w wysokości 400 zł. Odbyły się także konsultacje, warsztaty ze specjalistą, panią Marią Bednarczyk-Antczak. Udzieliła ona młodym adeptom sztuki teatralnej cennych wskazówek do dalszej pracy. I tylko żal, że nie wygraliśmy tego starcia, gdyż nagrodą za pierwsze miejsce był wyjazd do Warszawy na dalszy etap tego konkursu. Szkoda. Może kolejnym razem będziemy naj…  Tak czy owak samo wzięcie udziału, występ przed liczną publicznością oraz konsultacje teatralne były dla nas naprawdę cenną lekcją.

 Foto - źrodło: http://kok-kepno.org/eliminacje-miejsko-gminne-do-festiwalu-fredrowskiego-%E2%80%9Emocium-panie%E2%80%9D,1251.html