„Mały” Dawid Biegański na „wielkiej” Politechnice Łódzkiej

Dawid Biegański-817 marca 2017 r. Dawid Biegański, uczeń klasy 1 b wraz tatą Mariuszem oraz Jerzym Liebnerem, nauczycielem informatyki w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie udali się na II etap IV Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego. Przypomnijmy, że Dawid zakwalifikował się do tego etapu i znalazł się w gronie 30. najlepszych uczniów po napisaniu programu komputerowego w aplikacji Scratch, która obrazowała zadanie dotyczące interpretacji „Genezy żywiołów”.

 

II etap polegał już na sprawdzeniu wiedzy stricte teoretycznej z informatyki na poziomie gimnazjalnym. Uczniowie, po zalogowaniu się do systemu informatycznego w laboratorium informatyki Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, rozwiązywali test online. W oczekiwaniu na wyniki tego etapu wszyscy uczestnicy konkursu: 30 gimnazjalistów i 34 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wysłuchali interesującego wykładu połączonego z prezentacją na temat przyszłości wizualizacji danych komputerowych. Po ogłoszeniu wyników miny niektórych uczestników wyraźnie były radosne, gdyż awansowali oni do ostatniego, III etapu konkursu, stając się jednocześnie jego laureatami (osoby z województwa łódzkiego zostały zwolnione z egzaminów z przedmiotu informatyka w szkole średniej). Niestety, tym razem Dawidowi się nie udało, ale zdobyte doświadczenie, wyjazd, pobyt na „wielkiej” Politechnice łódzkiej są bezcenne. Serdecznie gratulujemy Dawidowi i  jego rodzicom, którzy dzielnie wspierają go w poczynaniach.