„Geneza żywiołów” Dawida Biegańskiego i Krystiana Krzaka

Dawid Biegański-1Miło nam poinformować o sporym sukcesie naszego gimnazjalisty z klasy 1 b, Dawida Biegańskiego, który zakwalifikował się do  II etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Infosukces”, w kategorii uczniów gimnazjum. Jego organizatorem jest Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Zadanie I etapu „Infosukcesu” brzmiało: „Geneza żywiołów”. W ramach tego hasła zadania należało wykonać prezentację multimedialną lub grę wyjaśniającą genezę żywiołów.

 

Dawid po konsultacjach z Jerzym Liebnerem, nauczycielem, który zachęcił go do wzięcia udziału w tym konkursie, przygotował aplikację z wykorzystaniem języka programowania Scratch, który już poznawał na zajęciach informatycznych w szkole podstawowej pod kierunkiem Piotra Szczepaniaka. W konkursie tym wystąpił również Krystian Krzak – uczeń klasy 2 c, który przedstawił swoją genezę żywiołów w postaci prezentacji multimedialnej, jednak jego praca nie została zakwalifikowana do II etapu. Należy jednak pogratulować i Dawidowi, i Krystianowi, że wzięli udział w tym konkursie i poświęcili swój wolny czas na przygotowanie bardzo ładnych prac, a na dodatek Dawid znalazł uznanie w oczach jury.
Lista laureatów konkursu pod linkiem: http://www.weeia.p.lodz.pl/konkursy/konkurs-informatyczny-infosukces-1/,

a praca Dawida tutaj: https://scratch.mit.edu/projects/136658966/.