Zuzia została wyróżniona

18 grudnia 2012 r. w odrestaurowanym budynku dawnej rządcówki w Łęce Opatowskiej (nieopodal miejscowej szkoły podstawowej) zorganizowano XXIV Konkurs Recytatorski im. Marii z Fredrów Szembekowej. W tym roku przypadła 150. rocznica urodzin poetki, której poświęcono wystawę przygotowaną przez bibliotekę SP w Łęce Opatowskiej.

W rywalizacji wzięło udział 17 uczniów z niemal wszystkich gimnazjów z terenu powiatu kępińskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy I a: Agata Chwołka i Zuzanna Kuropka (opiekun: Jacek Kuropka). Ostatniej z wymienionych jury konkursu przyznało wyróżnienie za recytację tekstów Marii Szembekowej "Chciałabym kiedyś" i ks. Jana Twardowskiego "O maluchach". Serdecznie gratulujemy i Zuzi, i Agacie.