Radio Bralin jest na fali!

W grudniu 2011 r. dzięki zaangażowaniu i pracy młodzieży z gminy Bralin, jak i powiatu kępińskiego, rozpoczęło działalność lokalne radio internetowe. Jego siedziba mieści się przy ul. Lipowej 14 a w Bralinie.

Nasze radio zrzesza ludzi o najróżniejszych zainteresowaniach i pasjach. Przyłączając się do nas, będziesz mógł wpływać na nurt alternatywny, zdobyć doświadczenie i odbyć praktyki. Nie podążamy za mainstreamem. Naszym hasłem przewodnim jest radiowa alternatywa – czytamy na stronie internetowej rozgłośni.
Od początku 2012 roku radio starało się nawiązać współpracę z różnymi podmiotami: rozpoczęto wspólne działania z portalem informacyjnym www.kepnianie.pl, co powinno w przyszłości zaowocować konkretnymi efektami. Drugim partnerem stało się Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej, które od początku funkcjonowania lokalnej rozgłośni pozytywnie zareagowało na jej działalność. Wynikiem współpracy stał się projekt: „BRALImedia – usłysz i poczuj”, będący w pewnej części kontynuacją przedsięwzięcia realizowanego przez Gminę Bralin w poprzednim roku pn. „Lokalne warsztaty artystyczno-medialne Media – art”(wówczas beneficjenci bralińskiego projektu wzięli udział w warsztatach dziennikarskich, muzycznych, filmowych oraz fotograficznych, wyjechali m.in. do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie oraz Radia ESKA we Wrocławiu).
Lokalne radio podczas etapu powstawania za jeden ze swoich celów działalności, który znalazł swoje odzwierciedlenie w tworzonej ramówce rozgłośni, przyjęło promowanie i rozwój działalności kulturowej młodzieży. Od kilku miesięcy pracują w nim gimnazjaliści: Anna Świątek, Karina Kwiatek, Łukasz Michalski, Kamil Przewdzięk. Dzieci i młodzież, które dopiero chciałyby zacząć swoją przygodę z radiem, mają możliwość rozwoju swojej pasji. Redaktorzy radia czekają na wszystkich chętnych. Pisać można na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub bezpośrednio zgłosić się do siedziby radia przy ul. Lipowej 14 a w Bralinie (w środy i czwartki od godz. 17:00 do 21:00).