Kolebali się w takt muzyki

Tańce-37 czerwca 2017 r. z inicjatywy dziewczyn z klas trzecich uczniowie naszej szkoły zorganizowali dla mam naukę tańca ludowego. Po wspaniałej tanecznej zabawie odbył się poczęstunek dla uczestników. Wszyscy doskonale się bawili, a co najważniejsze, kujawiak przestał nam się kojarzyć wyłącznie z olejem. Nazwa tańca po raz pierwszy pojawiła się w 1827 roku, a ludowe odpowiedniki tej nazwy to śpiący i kolebany.
Dodać trzeba, że zajęcia prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, Małgorzata Domagała i Wiesław Klaczyński.

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Australia-2W dniu 13 czerwca 2017  uczennice naszego Gimnazjum, Weronika Przewdzięk z klasy 1a, oraz Nicole Lenek i Vanessa Długowska z klasy 3a reprezentowały naszą szkołę w „III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych”. Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie. 

Czytaj więcej...

VI Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej-7W dniu 07 czerwca 2017  uczennice naszego Gimnazjum, Amelia Stężalska i Julia Wolko z klasy 1b, wzięły udział w finale „VI Powiatowego Międzygimnazjalnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej”, który odbył się w Świetlicy Środowiskowej w Rychtalu.

Czytaj więcej...

Projekt elektronicznego owada zakończony!

Owad elektroniczny - 2017 r.-3Wraz z rozpoczęciem bieżącego roku szkolnego 2016/2017 lekcje zajęć technicznych dla klas trzecich przybrały formę realizacji 10 miesięcznego projektu. Kończący w tym roku naukę uczniowie, mieli za zadanie wykonanie modułu elektronicznego "Owad I".

Czytaj więcej...

Dzień Sportu Szkolnego i Dzień Dziecka

Dzień Sportu Szkolnego i Dzień Dziecka-5Dnia 1 czerwca 2017 r. w naszej szkole zorganizowany był Dzień Sportu Szkolnego i Dzień Dziecka. Z tej okazji odbyły się miedzyklasowe turnieje w piłkę nożną.

Czytaj więcej...

Podkategorie