Gimnazjaliści przywitali wiosnę

Dzień Wiosny-4Tradycyjnie 21 marca młodzież hucznie przywitała pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Coraz zęściej wychodzące zza chmur słońce zwiastuje już dobrą pogodę. Aby zerwać z haniebną tradycją „Dnia Wagarowicza” dyrekcja, nauczyciele i Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką - Agnieszką Czarnasiak-Szydłowską przygotowali w ten dzień wiele atrakcji dla młodzieży.

 

 

 

Czytaj więcej...

Równonoc wiosenna

Co roku na 21 marca przypada zrównanie czasu trwania dnia i nocy. Jest to tak zwana równonoc wiosenna, trwająca do przesilenia letniego. Nadejście wiosny świętuje się w Polsce od wieków. Najbardziej znanym zwyczajem jest topienie marzanny, czyli kukły symbolizującej zimę.

Czytaj więcej...

Akcja charytatywna trwa

Nakrętki-1Kolejny rok uczniowie i pracownicy Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie oraz nasi przyjaciele biorą udział w akcji charytatywnej dla Mateusza Dziergwy. Po groźnym wypadku wymaga on rehabilitacji. Pomaga mu w tym Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Gminy Baranów, które zbiera dla niego plastikowe nakrętki. Od kilku lat również i my bierzemy udział w tej akcji.


Jedna plastikowa nakrętka to niewiele. A nam udało się w I półroczu zebrać, aż siedem worków tych plastikowych drobiazgów. Opiekunka SU przekazała je Stowarzyszeniu. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pomocy.

Dzień Świętego Walentego

Walentynki-2016r.-1Walentynki  to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.
Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Obchodzą to święto osoby młode, starsze, zakochane i dopiero uczące się miłości.

 

 

 

Czytaj więcej...

Pora na... mikołajki!

Mikołajki - 2015-1

Tradycja obdarowywania się drobnymi prezentami w dniu imienin świętego Mikołaja na stałe wpisała się w naszą polską tradycję. Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany i przynosi wiele radości i uśmiechów.

Czytaj więcej...