Sprawdzili swoją w wiedzę o HIV i AIDS

Konkurs o HIV-AIDS-17 grudnia 2015 r. w ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, z inicjatywy pedagoga szkolnego Magdaleny Nikodem oraz szkolnego koordynatora ds. promocji zdrowia Katarzyny Walas, odbył się coroczny konkurs wiedzy o HIV/AIDS.

 

 

 

 

 

W tym roku uczniowie po raz kolejny zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi statystyk zachorowań, nowinek medycznych oraz sposobów uniknięcia zakażenia.
Celem konkursu było: poszerzenie wiadomości w danym zakresie, sprawdzenie wśród uczniów poziomu wiedzy na temat HIV/AIDS, zdobycie umiejętności odróżniania zachowań ryzykownych od bezpiecznych form kontaktu z osobami zakażonymi oraz rozwinięcie postawy empatii i akceptacji wobec osób żyjących z HIV.
Tegorocznymi zwycięzcami konkursu wiedzy o HIV/AIDS zostali: I miejsce – Nicole Lenek z kl. II a, II – Kacper Rozdolski z kl. III b, III – Agata Piórek z kl. III a.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej jego odsłonie w przyszłym roku.