Między nami czytelnikami

Między nami czytelnikami-1

W tym roku szkolnym klasa 1c przystąpiła do dydaktycznej gry czytelniczej organizowanej już po raz trzeci przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Między nami czytelnikami – to konkurs, który ma na celu krzewienie czytelnictwa. Zespoły – klasy wykonują wyznaczone zadania, które mają na celu promocję czytania. W tym roku i my spróbowaliśmy swoich sił.


Konkurs rozpoczął się 30 listopada, a trwać będzie do marca. Walczyć będziemy ze szkołami – klasami z całej Polski. Zdobyliśmy już 10 kapsli – to jest punktów za terminowe przesłanie pierwszego projektu. Należało ułożyć limeryk dotyczący miejscowości, z której pochodzi zgłoszona młodzież i połączyć to z motywem przewodnim, czyli z czytaniem. Do tego dołączyć należało także film lub zdjęcie.
Oto efekty naszej pracy. A teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne zadanie.
                                                                                  
Uczniowie klasy 1c   

Bralin kocham, Bralin znam.
Książek stosy w domu mam.
Czytam ciągle – w dzień i w nocy.
Jeszcze nie śpię, choć jest po północy.
Nie jestem sam.
W świecie książek wszystko mam.