Uwaga konkurs z telefonem w roli głównej

Konkur e-umiejętności-1„Edukacja z Panem T.I.K-iem – eUmiejętności przepustką do…”, to kolejna, już  VI  edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego  „Edukacji z Panem T.I.K-iem” poświęcona Internetowi i pracy w sieci, organizowana wspólnie przez Polskie  Towarzystwo Informatyczne  i Gimnazjum  nr 49 w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych  i  ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego-1Zapraszamy do udziału w VI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla gimnazjów południowej wielkopolski pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza oraz Kuratorium  Oświaty w Poznaniu.
Osoby chętne do wzięcia udziału proszone są o zapisy u p. Doroty Maciejewskiej oraz p. Aleksandry Kloski do 4 Lutego 2016 r.

Czytaj więcej...

Sprawdzili swoją w wiedzę o HIV i AIDS

Konkurs o HIV-AIDS-17 grudnia 2015 r. w ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, z inicjatywy pedagoga szkolnego Magdaleny Nikodem oraz szkolnego koordynatora ds. promocji zdrowia Katarzyny Walas, odbył się coroczny konkurs wiedzy o HIV/AIDS.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Między nami czytelnikami

Między nami czytelnikami-1

W tym roku szkolnym klasa 1c przystąpiła do dydaktycznej gry czytelniczej organizowanej już po raz trzeci przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Między nami czytelnikami – to konkurs, który ma na celu krzewienie czytelnictwa. Zespoły – klasy wykonują wyznaczone zadania, które mają na celu promocję czytania. W tym roku i my spróbowaliśmy swoich sił.

Czytaj więcej...

"Dzieje Ziemi Kępińskiej"

Dzieje Ziemi Kępińskiej-113 maja 2015 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikorzynie odbył się XIX finał konkursu „Dzieje Ziemi Kępińskiej” zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej. W pierwszej części 37 finalistów zmierzyło się z pytaniami testowymi. W części ustnej konkursu wystąpiło 9 uczniów.
W ostatecznej rozgrywce najlepsi okazali się uczniowie z gimnazjum w Krążkowach
i w Perzowie. W finale konkursu nasze gimnazjum reprezentowała Katarzyna Hojeńska, która przygotowywała się pod kierunkiem p. Zbigniewa Górskiego, nauczyciela historii.