Sprawni w zawodzie

Sprawni w zawodzie-228 października 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie odbył się III Powiatowy Konkurs dla gimnazjalistów pt. „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia technicznego, popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu. Jednocześnie jest świetną promocją szkoły, a w szczególności zaplecza technicznego, jakim dysponuje placówka. W tegorocznych zmaganiach udział wzięły wszystkie gimnazja powiatu kępińskiego, których jest 11.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Agata Piórek i Katarzyna Marciniak z kl. 3 a oraz Dominik Antczak i Jakub Mączka z kl. 3 b. Uczniów wspierał i przygotowywał do konkursu Jerzy Liebner, nauczyciel zajęć technicznych. Uczniowie, którzy brali udział w zmaganiach, byli podzieleni na dwuosobowe zespoły męskie i żeńskie, które zmierzyły się z teorią z szerokich zagadnień technicznych, ponadto wykonywali zadania praktyczne. Dziewczęta pracowały w pracowniach takich jak: agrobiznes, gastronomia, fryzjerstwo, logistyka czy handel, a chłopcy w salach: biologiczno-rolnicznej, budowlano-projektowej, elektrycznej, technologii drzewnej i tapicerskiej oraz mechaniki pojazdowej. Zadania dla poszczególnych zespołów były przeróżne, od cięcia desek na czas, poprzez rozpoznawanie roślin, po układanie i stylizację fryzur, dekorowanie jabłek czy też montaż obwodów elektrycznych. Ponadto należało odpowiedzieć na pytania z szeroko rozumianej techniki. Niestety nasi reprezentanci nie zdobyli czołowych miejsc. Miejmy nadzieję, że za rok się to zmieni.