Wycieczka do zakładu pracy

Wycieczka do zakładu pracy-326 października uczniowie klasy 3 b pod opieką pani Doroty Maciejewskiej i pana Jerzego Liebnera - szkolnego koordynatora do spraw doradztwa zawodowego udała się na wycieczkę do firmy „Konstal Bralin” Sp. z o. o., która jest zakładem z branży metalowej.

 

Początek jej działalności to rok 1995. Obecnie „Konstal” zatrudnia ponad 70 pracowników, a jego działalność skupia się na produkcji maszyn i urządzeń mających zastosowanie w budownictwie oraz wytwarzaniu różnego typu konstrukcji stalowych. Rynkiem zbytu na wytwarzane towary jest przede wszystkim zagranica. Przewodnikiem po zakładzie był pan Bartosz Urbański – osoba na stanowisku kierowniczym w zakładzie.
Celem naszej wycieczki było poznanie zasad pracy w firmie produkcyjnej, poznanie wybranych zawodów, stanowisk pracy. Mogliśmy zobaczyć pracę różnego typu maszyn i urządzeń, np. suwnicy, tokarki, frezarki, wypalarki, prasy, urządzenia do piaskowania, malowania i in.
Wkrótce każdy trzecioklasista stanie przed trudnym wyborem dalszej ścieżki kształcenia, a dokonany wybór będzie miał ogromny wpływ na to, co uczniowie będą robić w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać. Dlatego też takie inicjatywy podejmowane przez szkołę pomogą im w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej, a w przyszłości – wykonywanego zawodu. W listopadzie planujemy wycieczkę, tym razem dla klasy 3 a.