Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

Dnia 1 grudnia 2016 r.  na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bralinie w świetlicy „Tęcza” odbyło się  interesujące spotkanie autorskie młodzieży naszego gimnazjum  z  Krzysztofem Petkiem. Gość dał się poznać jako osoba o niezwykłej charyzmie i osobowości, która potrafi zarazić każdego słuchacza chęcią poznawania świata i zdobywania doświadczeń.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem-9

Krzysztof Petek niewątpliwie należy do osób niezwykłych. Jest podróżnikiem, organizatorem wypraw i szkół przetrwania, jest reportażystą, autorem wielu książek a do tego potrafi zajmująco opowiadać.  Na początku spotkania, pisarz poprosił młodych ludzi, by nie starali się być grzeczni i potulni lecz zwyczajnie kulturalni. Opowiedział kilka zdań o sobie i ciekawie zaprezentował swoje książki. Zachęcał uczniów do czytania, nie tylko napisanych przez siebie książek, ale do nawiązania kontaktu z literaturą. Tego rodzaju podejście do młodych czytelników spowodowało, że spotkanie odbyło się we wspaniałej atmosferze, pełnej humorystycznych akcentów. Uczestników spotkania szczególnie zainteresował temat wypraw autora po kraju i najdzikszych zakątkach ziemi. Swoje ciekawe opowieści poparł slajdami i filmami z wypraw.  Zarówno autor jak i uczestnicy spotkania opuszczali świetlicę „Tęcza” bardzo zadowoleni i pełni dobrych wrażeń.  Było to niezapomniane spotkanie!