Imieniny ulicy Henryka Sienkiewicza

Dnia 16.09.2016 r. uczennice naszego gimnazjum pod opieką p. Doroty Nowak i p. Agnieszki Balcerzak wybrały się do Kępna na Obchody Roku Sienkiewicza. Wykorzystując fakt, że w Kępnie istnieje ulica jego imienia zaproszeni goście uczestniczyli w „Imieninach ulicy Henryka Sienkiewicza”. Na miejscu przy ul. H. Sienkiewicza, u wlotu ul. H. Sawickiej serdecznie powitała nas jedna z organizatorek, Stefania Brzezińska – Michalska.

Imieniny ulicy Henryka Sienkiewicza-1

Pozostali organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze gimnazjów Gminy Kępno i kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej swoimi działaniami pragnęli promować czytelnictwo i upowszechniać historię miasta.  W programie przewidziano występy laureatów szkolnych konkursów „Pięknego czytania dzieł Henryka Sienkiewicza”, nasze gimnazjum reprezentowały: Vanessa Długowska, Natalia Piworowicz i Zuzanna Rozdolska. Historię ulicy przedstawiła Irena Sadek ze stowarzyszenia „Socjum Kępno i okolice”. Można też było obejrzeć wystawę zdjęć pt. „Ulica Sienkiewicza w dawnej fotografii”,  a w ramach akcji „Przygarnij książkę” służącej promocji czytelnictwa, bezpłatnie rozdawano książki. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji dla imieninowych gości przewidziany był słodki poczęstunek. Uczestniczki wyjazdu wróciły zadowolone i pełne wrażeń.