XIV Tydzień Bibliotek

XIV Tydzień Bibliotek-18 maja już od 14 lat jest ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Pierwszy raz dzień ten zorganizowano przy udziale Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Wrocławiu. Wydarzenie skierowane pierwotnie tylko do bibliotekarzy stało się Świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego zarówno książnice publiczne jak i uniwersyteckie organizują wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

Biblioteka nasza również przyłącza się do obchodów tego święta. Potrwa ono od 8 do 15 maja. W programie przewidujemy:

• plebiscyt na najlepszą książkę dla młodzieży (bestseller r. szk. 2016/2017)
  • konkurs ortograficzny Scherlocka Holmesa, przeprowadzony zostanie 22 maja na 7 godzinie lekcyjnej. Prosimy o wytypowanie z każdej klasy po dwie osoby.
  • wystawka – 7 maja obchodziliśmy 150. rocznicę urodzin Władysława  Stanisława Reymonta

Natomiast plebiscyt na najlepszą książkę dla młodzieży pt. „Czytelnicza lista przebojów” przedstawia się następująco:
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w plebiscycie na najlepszą książkę  dla młodzieży, która zostanie bestsellerem roku szkolnego 2016/ 2017.

• Zadaniem każdego uczestnika jest stworzenie własnej listy przebojów
  • Każdy uczestnik poda w formie pisemnej, propozycje trzech tytułów najciekawszych jego zdaniem  książek.
  • Może to być każda pozycja – niekoniecznie z biblioteki szkolnej.
  • Podpisane kartki  z tytułami książek należy wrzucić do skrzynki obok pokoju nauczycielskiego do połowy miesiąca (15 maja).
  • Wrzucane kartki należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać klasę, ponieważ spośród uczestników plebiscytu wylosujemy osobę, która otrzyma drobny upominek.

Zachęcamy wszystkich do udziału w plebiscycie.