Włącz się do działania

Stowarzyszenie Artwarium od maja 2013 r. przez najbliższe 9 miesięcy realizuje projekt „Media – art, czyli twórczo i na wysokich falach”. Wszystko dzięki środkom unijnym w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Projekt skierowany jest do tych, którzy chcą zmienić coś w otaczającej ich rzeczywistości i działać prospołecznie. Działanie umożliwia młodzieży aktywne włączenie się w życie społeczności lokalnej, wykorzystanie swoich pomysłów, a także szukanie własnych, samodzielnych sposobów rozwiązywania lokalnych problemów.

W planach projektu ARTwarium znajdują się m.in.: katedra muzyczna, warsztaty teatralne, warsztaty dziennikarsko-medialne w ramach funkcjonowania radia internetowego BRALIN FM, wyjazd edukacyjno-szkoleniowy do Warszawy, organizacja tematycznych koncertów i festiwalu oraz otwarcie PKK – Punktu Kreatywnych Kulturalnie. Główne działania warsztatowe nastąpią tuż po wakacjach, natomiast warsztaty dziennikarsko-medialne i funkcjonowanie PKK rozpoczęło się już w maju. Nie obędzie się bez ciekawych działań: produkcji słuchowisk radiowych, konfrontacji różnorodnych kultur muzycznych podczas audycji radiowych oraz wystąpień koncertowych.

Jeżeli chcesz odkryć wspólne cechy mediów oraz rządzących ich rozwojem prawidłowości, chcesz nauczyć się zasad komunikowania masowego (medialnego), dziennikarstwa lokalnego, mediów i publiczności mediów masowych to członkowie stowarzyszenia zapraszają do swojej ekipy.
Zapisy na pozostałe warsztaty i podejmowane działania będą systematycznie ogłaszane na stronie internetowej www.radio.bralin.pl, na facebookowym profilu BRALIN FM, w lokalnej prasie oraz na portalach informacyjnych.
W imieniu organizatorów zachęcamy uczniów bralinskiego gimnazjum do udziału w realizacji projektu.

Słuchajcie Radia BRALIN FM w środy i czwartki od godz. 17:00 do 21:00. Audycji można posłuchać, klikając na wybrany player w zakładce: „Posłuchaj nas”, znajdującej się na głównej stronie radia.