Pożegnanie absolwentów i… szkoły

Pożegnanie absolwentów - 2017 r.-123 czerwca 2017 r. mury naszej szkoły opuściły trzy klasy. Z tej okazji w świetlicy „Tęcza” odbyła się uroczysta akademia. Na zaproszenie dyrektor Karoliny Forysiak przybyli liczni goście. Oprócz młodzieży, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców gościliśmy również zastępcę wójta Roberta Kieruzala, kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Gminy Sławomira Bąka, przedstawicieli emerytowanych pracowników szkoły, w tym także poprzedniego dyrektora – Tadeusza Ambrozika.


W trakcie oficjalnej części akademii, którą poprowadzili Vanessa Długowska i Olaf Biegański, młodzież otrzymała świadectwa i nagrody książkowe. R. Kieruzal wręczył Nagrodę Wójta Gminy Bralin Absolwentowi Roku 2017, którym został Aleksander Kosik. Uczniowie, którzy zdobyli średnią ocen powyżej 5,0 i mieli wzorowe zachowanie dostąpili zaszczytu wpisania się do Złotej Księgi, a byli to: Olaf Biegański, Vanessa Długowska, Klaudia Drapiewska, Wiktoria Kula Nicole Lenek, Dagmara Krowiarz, Daria Skudlarek, Aleksander Kosik i Błażej Poźniak. Uczniowie ci również ślubowali na sztandar szkoły, a dyrektor K. Forysiak wręczyła listy gratulacyjne ich rodzicom.
Nie zabrakło wzruszeń, szczególnie w trakcie przemówień pani dyrektor oraz T. Ambrozika. Emerytowani pracownicy szkoły, Maria Cicha i Danuta Kopczyńska, również wspominali miłe chwile w naszym gimnazjum. Społeczność szkolna miała również okazję w uroczysty sposób pożegnać sztandar szkoły.
Klasy trzecie zaprezentowały program artystyczny, który poprowadzili Izabrela Wypych i Szymon Jański. Chłopcy z klasy III a oraz Vanessa Długowska i Julia Bednarek wykazali się talentem muzycznym. Młodzież wręczyła nauczycielom pamiątkowe dyplomy uznania i kwiaty.
Swoje występy młodzież zaprezentowała w trakcie balu na zakończenie nauki. Nie zabrakło wówczas uroczystego poloneza, ale także belgijki. N. Lenek przygotowała również teleturniej dla uczniów i nauczycieli pt. „Kocham cię, szkoło". Każda klasa wykonała prezentację zdjęć z trzech lat nauki.
„Czas płynie jak rzeka..." – to motto przyświecało uczniom żegnającym się ze swoją szkołą, nauczycielami i kolegami. Trzy lata nauki w Gimnazjum im. Polskich Noblistów Bralinie minęły bardzo szybko.