Wycieczka do Poznania

Wycieczka do Poznania-5Dnia 14 czerwca, uczniowie naszej szkoły wybrali się  na szkolną wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu był niezwykły spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta.  Uczniowie mieli okazję  podziwiać  wiele zabytkowych i historycznych budynków, pomników i zabytkowych fontann. Niewątpliwie największe wrażenie na młodzieży zrobił Ratusz i trykające się koziołki. Nasze zwiedzanie Starego Miasta zakończyliśmy wizytą w poznańskim muzeum „Blubry 6D”.

To wyjątkowe miejsce, które pozwoliło młodzieży  poczuć ducha dawnego Poznania. Wsiadając do kapsuły czasu, przenieśliśmy się w przeszłość i poznaliśmy bohaterów miejskich legend. Dostępne w muzeum atrakcje doświadczaliśmy wszystkimi zmysłami, jako że Blubry dysponuję technologią 6D.  Dzięki trójwymiarowym okularom obejrzeliśmy malowidła naścienne wykonane w technice 3D. W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami wysłuchaliśmy charakterystycznej gwary poznańskiej, a także obejrzeliśmy półtorametrową makietę poznańskiego ratusza. Odbiór wrażeń wzmocniły efekty specjalne – mgła, wiatr, lasery, oraz spotkanie z ruchomymi postaciami – bohaterami poznańskich opowieści.
Przenosząc się z historycznej części Poznania, wyruszyliśmy w poszukiwaniu podmorskich przygód. Odpowiedzią na to była wizyta w kinie IMAX i projekcja edukacyjnego filmu „Pod taflą oceanu”.
Film ten przeniósł nas w egzotyczne i odległe wody m.in. Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej czy wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji. Pozwolił nam przeżyć bezpośrednie i zapierające dech w piersiach spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów. Projekcja filmu w wyjątkowo inspirujący i zajmujący sposób odkryła przed nami piękno i niezwykłą przyrodę oceanów.
Wycieczkę zakończyła spora dawka adrenaliny. Młodzież doznała mnóstwo pozytywnych emocji korzystając z kolejki górskiej „Adrenaline”, toru saneczkowego oraz z zjazdów na pontonach. Co więcej, każdy uczestnik wycieczki mógł wypróbować swoje umiejętności na polu golfowym.
W wyśmienitych nastrojach, napełnieni dobrą energią wróciliśmy do swoich domów.