Klasa 2c na wycieczce w zakładzie pracy

Klasa 2c na wycieczce w zakładzie pracy-12Dnia 14 czerwca klasa 2 c wraz z opiekunem Jerzym Liebnerem udała się na wycieczkę do zakładu „Konstal” w Bralinie. Zakład ten zajmuje się produkcją lekkich konstrukcji stalowych, kontenerów i pojemników oraz maszyn i urządzeń do urabiania materiałów budowlanych, a ponadto usługami konserwatorskimi sieci c.o. i wodno-kanalizacyjnych.

 

 

 

 

 

 Przewodnikiem po zakładzie był kierownik Paweł Narękiewicz. Zwiedziliśmy m.in. malarnię, stanowisko spawania aluminium, dział konstrukcji i montażu grilli stalowych, stanowiska skrawania i obróbki metalu, tj. wiertarki, tokarki, frezarki, gilotyny, giętarki, zaginarki, centrum obróbcze. Obejrzeliśmy jeszcze stanowisko operatora wycinarki plazmowej oraz specjalistyczne pomieszczenia wstępnej obróbki elementów gotowych – zwanych piaskarkami.