Regionalizmu też trzeba się uczyć

WarsztatyMuzeum Okręgowego w Kaliszu-313 czerwca 2017 r. trzy uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w warsztatach o tematyce regionalnej w siedzibie Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych w Kaliszu.


Paulina Mirowska, Amelia Stężalska i Natalia Wawrzynowska pod opieką Jacka Kuropki, nauczyciela języka polskiego wzięły udział w warsztatach o tematyce regionalnej. Odbyły się one w ramach zadania publicznego „Bliżej domu 2017 – edukacja regionalna w południowo-wschodniej Wielkopolsce”, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych w Kaliszu.  
Uczennice z Bralina wraz z rówieśnikami ze Skalmierzyc oraz kilku kaliskich gimnazjów najpierw obejrzały niezwykle interesujący występ grupy teatralnej „Niby Nic” z III Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Kamilli Kiermasz, później uczestniczyły w zajęciach praktycznych z informatyki, które poprowadził Wojciech Kos – kierownik Pracowni Informacji Pedagogicznej i Technologii Cyfrowych Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Kaliszu. Następnie młodzież zwiedziła Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej. Przewodnikiem po wystawach stałych i czasowych był Jerzy Aleksander Splitt, były wieloletni dyrektor tej placówki. Ostatnie zajęcia – z genealogii – poprowadził Mateusz Przyjazny, prezes Zarządu Kaliskiego Oddziału PTTK im. Stanisława Graevego oraz miłośnik genealogii.
Dopełnieniem warsztatów będzie konkurs o tematyce regionalnej, którego finał odbędzie się w nowym roku szkolnym.