Lekcja z poetką i malarką Ziemi Kępińskiej

Jadwiga Miesiąc-47 kwietnia 2017 r. gościem na lekcjach języka polskiego w kl. 1 a i 3 a była Jadwiga Miesiąc, kępińska poetka i malarka, emerytowana nauczycielka języka polskiego. Dawna mieszkanka gminy Bralin.

 


Jadwiga Miesiąc z domu Janczak jako dziecko mieszkała na Parcelach, nieopodal Nowej Wsi Książęcej. Podczas spotkania z młodzieżą wielokrotnie odwoływała się do miejsca swego pochodzenia i osobistych przeżyć związanych m.in. z II wojną światową i okresem powojennym. Wspomnienia te ilustrowane były przez naszego gościa wierszami. Pani Jadwidze towarzyszyła Anna Grygiel, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie.
Wszyscy uczestnicy spotkania obdarowani zostali tomikami poezji, które zostały podpisane przez autorkę. Spotkanie z lokalną artystą z pewnością podobało się młodzieży. Wielokrotnie rozlegały się brawa, obie panie trzecioklasiści obdarowali kwiatami.