Niezwykłe lekcje muzyki

NFM - 2017-1Koncerty edukacyjne organizowane przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu za nami. Młodzież bralińskiego gimnazjum aktywnie uczestniczyła w tych wydarzeniach muzycznych.

Czytaj więcej...

Patriotyzm – ważna sprawa

Patriotyzm - ważna sprawa-38 maja br. w gimnazjum obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Okolicznościowy apel jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły i dlatego też jest on wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i patriotyzm. Podczas występu uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z historią Polski i Konstytucją 3 Maja. Na scenie młodzież zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i plastyczne. Akademię przygotowała młodzież gimnazjalna pod kierunkiem: p. Agnieszki Kuropki i p. Dariusza Hełki.

Wycieczka klasy 2 c do Karpacza

KARKONOSKIE CUDA
wiele miejsc, które warto zobaczyć – to m.in. wodospady Szklarki i Kamieńczyk, hutę szkła „Julia”, Muzeum Minerałów, kopalnię uranu czy powędrować niebieskim szlakiem do Strzechy Akademickiej.

Karpacz - 2017 r.-1

Czytaj więcej...

Lekcja z poetką i malarką Ziemi Kępińskiej

Jadwiga Miesiąc-47 kwietnia 2017 r. gościem na lekcjach języka polskiego w kl. 1 a i 3 a była Jadwiga Miesiąc, kępińska poetka i malarka, emerytowana nauczycielka języka polskiego. Dawna mieszkanka gminy Bralin.

 

Czytaj więcej...

Życzenia Wielkanocne - 2017 r.

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia przyrody i wiarą w sens życia. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

Życzą

Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Uczniowie
Pracownicy
Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie