Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

- 22.06.2017 r. o godz.18.00 msza św. w Sanktuarium na Pólku
- 23.06.2017 r. o godz. 8.00 zakończenie roku szkolnego  klas I i II na dziedzińcu szkolnym
- 23.06.2017 r. o godz. 9.30 zakończenie roku szkolnego klas III w Świetlicy Profilaktyczno - Środowiskowej "Tęcza"

Wycieczka do Poznania

Wycieczka do Poznania-5Dnia 14 czerwca, uczniowie naszej szkoły wybrali się  na szkolną wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu był niezwykły spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta.  Uczniowie mieli okazję  podziwiać  wiele zabytkowych i historycznych budynków, pomników i zabytkowych fontann. Niewątpliwie największe wrażenie na młodzieży zrobił Ratusz i trykające się koziołki. Nasze zwiedzanie Starego Miasta zakończyliśmy wizytą w poznańskim muzeum „Blubry 6D”.

Czytaj więcej...

Klasa 2c na wycieczce w zakładzie pracy

Klasa 2c na wycieczce w zakładzie pracy-12Dnia 14 czerwca klasa 2 c wraz z opiekunem Jerzym Liebnerem udała się na wycieczkę do zakładu „Konstal” w Bralinie. Zakład ten zajmuje się produkcją lekkich konstrukcji stalowych, kontenerów i pojemników oraz maszyn i urządzeń do urabiania materiałów budowlanych, a ponadto usługami konserwatorskimi sieci c.o. i wodno-kanalizacyjnych.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Regionalizmu też trzeba się uczyć

WarsztatyMuzeum Okręgowego w Kaliszu-313 czerwca 2017 r. trzy uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w warsztatach o tematyce regionalnej w siedzibie Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych w Kaliszu.

Czytaj więcej...

Wycieczka na wzgórze Bałczyna

Wycieczka klasy 3a na Bełczynę-531 maja klasa III A wraz z panią Agnieszką Czarnasiak - Szydłowską i panią Małgorzatą Domagałą udała się na wzgórze koło Ostrzeszowa. Pogoda dopisała piechurom. Młodzież w doskonałych nastrojach spędziła dzień w terenie, podziwiając piękno okolicznej przyrody i ciesząc się wzajemną obecnością.