Lekcja z poetką i malarką Ziemi Kępińskiej

Jadwiga Miesiąc-47 kwietnia 2017 r. gościem na lekcjach języka polskiego w kl. 1 a i 3 a była Jadwiga Miesiąc, kępińska poetka i malarka, emerytowana nauczycielka języka polskiego. Dawna mieszkanka gminy Bralin.

 

Czytaj więcej...

Życzenia Wielkanocne - 2017 r.

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia przyrody i wiarą w sens życia. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

Życzą

Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Uczniowie
Pracownicy
Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie

Certyfikat, medal i podziękowania od WOŚP dla gimnazjum!

Certzfikat, medal i pismo od WOSP-1W piśmie przewodnim - certyfikacie dla naszego gimnazjum czytamy m.in.:

"Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dziękuje

Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie.
Za niezwykłą przyjaźń i energię, którą od Was otrzymaliśmy w czasie finałów.

Nasze styczniowe granie wspiera polską medycynę i ratuje zdrowie i życie najmniejszych pacjentów i seniorów.

Dziękujemy za wsparcie, dzięki któremu możemy, w zgodzie z najwyższymi standardami realizować ogólnonarodowe programy medyczne i edukacyjne.

Dziękujemy drodzy przyjaciele!

Pamiętajcie, ze gramy do końca świata jeden dzień dłużej!"

Wiosna już nadeszła

Wiosna - 2017-1421 marca br. jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Wiosny. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia był „Folwark zwierzęcy”. Uczniowie poszczególnych klas na dziedzińcu szkolnym prezentowali się w strojach wylosowanych gatunków zwierząt. Ocenie podlegał również plakat tematyczny, gazetka szkolna i tłumaczenia nazw zwierząt w języku angielskim i niemieckim. Całość zakończyliśmy przemarszem ulicami Bralina. W rywalizacji zwyciężyła klasa 1 b, na kolejnych miejscach uplasowały się klasy 3 c i 3 a. Obchody przywitania wiosny przygotował SU wraz z opiekunem Dariuszem Hełką.

Lekcja historii w terenie

Lekcja historii-1W ramach lekcji historii klasy drugie miały okazję uczestniczyć w wyjściu do kościoła ewangelickiego w Bralinie. Przewodnikami na wycieczkach byli Eryk Wypych z klasy 2a, Natalia z klasy 2b i Ewelina Piworowicz z klasy 2c.