Strona główna

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

DBI - 2017-1W tym roku DBI obchodzony był 9 lutego pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie!”. W naszym województwie był wówczas okres ferii zimowych. Kiedy wróciliśmy do szkoły  po dwóch tygodniach przerwy, włączyliśmy się do akcji! Motywem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest rola, jaką każda z osób korzystających z Internetu może odegrać w budowie bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Należy pamiętać, że nawet najlepsze programy służące kontroli rodzicielskiej czy ochronie przed wirusami, stanowią jedynie uzupełnienie edukacji na temat szans i zagrożeń płynących z użytkowania sieci. Nasza inicjatywa polegać będzie głównie na zamieszczaniu na stronie gimnazjum oraz jej fanpagu informacji, które mogą się przydać młodzieży, która jest przecież cały czas online.
Czytaj, sprawdzaj, przestrzegaj, zadbaj o swoje  i innych bezpieczeństwo!